Ve třetím srpnovém týdnu (od středy 14. srpna do neděle 18. srpna 2019) se na naší kuželně konal znovu obnovený turnaj kuželkáře století Miroslava Kočárka.

Turnaj byl vypsán pro dvojice na 120 HS, kterých se zúčastnilo celkem 42.

Z vítězství se raduje "Brněnsko-opavská" dvojice ve složení Jirka Veselý s Peťem Hendrychem, za krásné a jediné číslo přes hodnotu 12 set kuželek (1214).

Bednu pak doplnili domácí Tomáš Žižlavský se Zdeňkem Vymazalem za 1 198 a Michal Šimek s Vaškem Mazurem za 1 191.

Vůbec nejlepšího mužského výkonu dosáhl Ondra Sobčák hájící barvy Austrie Kremsk za číslo 631. Mezi ženami pak kralovala domácí Markéta Gabrhelová za 558.

Výsledky turnaje: zde.

Zdeněk Vymazal

2. místo na MČR seniorů 2019

kombinace na 2x 120 HS (1140)


Mistrovství JM kraje 2019 s našimi zástupci:
Mezi muži končí těsně za branami finále na třináctém místě Dušan Ryba (571), naopak Libor Škoula díky druhému místu z kvalifikace (620) nakonec končí na osmém místě (1170).
Mezi ženami se do desítky vešla Markéta Gabrhelová  (8. místo - 557) a Lucie Kelpenčevová - 550.
Martin Gabrhel postoupil do druhého náhozu mezi nejlepších osm junioru a nakonec skončil na šestém místě (1094).
Zdeněk Vymazal se stal díky číslu 578 seniorským vicemistrem kraje a zajistil si tak postup na MČR.
Dorostenec Martin Sedlák se stal mistrem JM kraje a postupuje tak na MČR. Neztratil se ani pátý Matěj Oplt.


 Dne 9.3.2017 navštívíl pětitisící návštěvník naše stránky!
 V neděli 26.2.2017 zavítal na naši kuželnu v rámci 17. kola Interligy jeden z nejlepších kuželkářských oddílu současnosti, tým ZP Šport Podbrezová.
Žádné překvapení se nekonalo a tak hráči Podbrezové celkem jasně a pohodlně vítězí 2:6 a to navíc v novém rekordu kuželny, za výkon 3659 poražených kuželek.
O ten se potupně postarali hráči: Milan Tomka (567), Bystrík Vadovič (552), Erik Kuna (620), Daniel Tepša (619), Peter Němček (657) v čele s Vilmosem Zavarkem (644).
V utkání ovšem kraloval i náš domácí hráč Zdeněk Vymazal, který porazil excelentních 656 kuželek.
 O víkendu 28-29.1.2017 proběhlo na vybraných kuželnách kraje mistrovství JmKKS ve všech kategoriích.
To jak si v nich vedli naši zástupci se dozvíme o pár řádku níže.
Jedno z nich se odehrálo i na naší kuželně a to konkrétně mistrovství kraje seniorů. Celkem 36 nejlepších hráčů z kvalifikací severní a jižní části kraje bojovalo celkem o pět postupových míst na Mistrovství ČR. Z pátého postupového místa si republiku zajistil Miroslav Vejtasa (549), celé mistrovství pak vyhrál Zdeněk Vymazal (584). Úspěšní ale byli i další naši spoluhráči. Bronz dovezl z Ivančic junior Honza Machálek za 1112 (2x120HS). Mezi ženami zářila Pavlína Procházková, která z Vracova také dováží bronz a to za 580. Čtvrté místo a vybojovaný postup na MČR si zařídil ve Vyškově Libor Škoula za 1151. 
 První víkend nového roku přinesl jako již tradičně v několika posledních letech kvalifikaci seniorů a mužů na Mistrovství kraje. Do každé z této kvalifikace se zapojilo 36 hráčů a náš oddíl v nich měl místo pro šest mužů a šest seniorů.

 

Senioři odehráli svou kvalifikaci v sobotu 7.1.2017 na půdě MS Brno. S obrovským náskokem ji celou vyhrál Zdeněk Vymazal za 599 poražených kuželek. Na pátém místě končí Mira Vejtasa (545), na sedmém Honza Machálek (540). Postup si zajistil Jan Veselovský za 523 a třinácté místo. Jednadvacáté místo patří Robertu Pacalovi a byť se neraduje z postupu, tak alespoň vybojoval postupové místo pro náš oddíl na příští rok.

V neděli 8.1.2017 pak muži zavítali do Ivančic na orlovnu. První místo obsazuje domácí Jirka Zemek, pak už ale dominují naši borci. Druhý končí David Plšek (589), třetí Michal Kelpenčev Šimek za 583, čtvrtý byl Jirka Radil za 578, nadvládu Husovic doplnil šestý Libor Škoula za 575. Z postupu se raduje i Tomáš Žižlavský za 557. Ani náš poslední zástupce nezklamal. Venca Mazur pro náš oddíl zaručil na příští rok svým 21 místem jedno další místo na kvalifikaci navíc oproti letošnímu roku.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Cesta pohárem ČKA jde našim družstvům tento rok zatím na výbornou.

Ženy se po celkové výhře 10:2 nad Vyškovem dostaly do osmifinále mezi šestnáct nejlepších celků, kde narazí na Zlín. Domácí výhra proti Vyškovu 5:1 byla hlavně ve znamení Aničky Mašlaňové, ktará poráží ve svém novém osobáčku 604 kuželek. Celkově navíc díky tomuto pěknému výkonu naše holky atakovaly svůj vlastní rekord kuželny. Číslem 2181 na něj nedosáhly jen o pět kuželek (svůj rekord v kategorii ženy na 4 x 120 HS - 2186 si vytvořily v předminulém ročníku tohoto poháru ČKA).

Naši muži, přesněji muži "B" už měli cestu trošku složitější. Ovšem i oni postoupili do dalších bojů a to mezi 32 nejúspěšnějších celku celé republiky, kde se už představí i muži "A".

Hráči bečka si nejprve ve druhém předkole poradili s Novým Městem na Moravě 7:5, ve třetím předkole pak i s MS Brno "B" 9:3. Na domácí půdě předvedli pěkné výkony např.: Mira Vejtasa s 595, Jirka Radil za 593, Tomáš Žižlavský s čísli 587 a 580, nebo Honza Machálek s 579.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sezóna 2016/2017 nám právě startuje!

 

I v této sezóně budou reprezentovat nejvyšší soutěže naše družstva. Ženy si tak po roční pauze zahrají v I.KLZ, muži pak hrají v nově vzniklé Česko-Slovenské Interlize. Muži "B" jsou již stálými účastníky druhé nejvyšší soutěže české republiky (II.KLM "B"). Muži "C" si nově vyzkouší třetí ligu kterou si vybojovali v předešlé sezóně. Další dvě, již smíšená družstva bojují v krajském přeboru. Oddíl vychovává i mladé hráče, kteří hrají ve dvou dorosteneckých družstvech a jezdí na různé turnaje či poháry, jako je Pohár mladých nadějí, či Český pohár dorostu.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

V hlubokém zármutku Vám oznamujeme, že nás dne 17.5.2016 ve věku 73 let navždy opustil náš dlouholetý hráč, člen a kamarád pan Antonín Rauschgold.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

10.5.2016 - cesta pohárem ČKA z pohledu našeho "A" družstva:

Naši borci se do poháru ČKA zapojili až do samotné nástavby, kde se představilo 32 nejúspěšnějších týmů. Na rozjezd jsem do prvního kola nástavby dostali Zbrojovku Vsetín, kde se téměř vše vyřešilo již v první venkovním utkání, které jsem vyhráli 0:6 se ziskem 14,5 drah z 16 možných. Po celkové výhře 11:1 jsem se dostali do osmifinále, kde na nás čekal už daleko těžší soupeř - prvoligová Jihlava. První zápas jsem odehráli na venkovní půdě. Byť jsme nehráli vůbec špatně prohráli jsem o patnáct kuželek 5:1, ovšem na dráhy jsme vyhráli 7:9, což nám do domácí odvety dávalo velkou šanci na úspěch. Odvetné domácí utkání skvěle rozjel Zdeněk Vymazal, když porazil nejen soupeře 4:0 na dráhy, ale i pěkných 615 kuželek. Stav po první várce byl ovšem 1:1, což znamenalo, že oba hráči druhé rundy musí pro postup vyhrát. Jirka Axman svůj úkol zvládl na výbornou a svého soupeře po pěkném výkonu 591 poráží. Ovšem Libor Škoula se v první polovině svého náhozu trápil, po 60 hodech prohrával už 2:0 na dráhy o téměř 40 kuželek. Byl to ovšem právě Libor, kdo se nakonec mohl radovat, v druhé polovině porazil neskutečných 329 kuželek a právě on nakonec rozhodl o domácí výhře 5:1 a tudíž i celkovém postupu nad Jihlavou po remíze 6:6 a vyhraných drahách 19:13 do čtvrtfinále poháru ČKA. Zde jsme mezi osmi nejlepšími celky narazili na další prvoligové družstvo - Olomouc. První zápas jsme opět odehráli na venkovní půdě a bohužel právě zde se asi odehrálo vše důležité. Ani průměr přes 582 nestačil na lepší skóre než prohru 5:1 a bohužel velice špatně na tom byly i dráhy (11,5:4,5). Ovšem nic není ztraceno, domácí výhra 6:0 by hovořila v náš prospěch. Ani ne po týdnu přišla samotná domácí odveta, která z naší strany začala velmi slibně. Jirka Axman porazil Radka Havrana a Michal Kelpenčev Šimek po krásném a vyrovnaném souboji porazil držitele rekordu naši kuželny - Martina Vaňka ještě hezčím číslem (621). V poslední dvojici si Zdeněk Vymazal poradil s Kamilem Bartošem a tak měl osud ve svých rukách Dušan Ryba. Zde bohužel chybělo trošku toho štěstíčka, kdy Dušan prohrál tři dráhy o sedm, respektive šest a dvě kuželky. Tím se zrodila výhra 5:1, ovšem po celkové remíze 6:6 nás do bran finále mezi čtyři nejlepší celky nepustili horší vyhrané dráhy, které jsme s Olomoucí prohráli 13:19.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Start na mistrovství České republiky jednotlivců je pro každého hráče určitě prestižní známka. A tak určitě můžeme za všechny příznivce husovických kuželek s radostí konstatovat, že hned osm našich hráčů si tuto metu vybojovalo:

Za dorostenky to byly Ilona Olšáková, která si v Náchodě mezi 36 dorostenkami za výkon 505 zajistila 21.místo. Stejně tak jako Tereza Kalavská, která s číslem 478 otevírá čtvrtou desítku pořadí.

Za juniory se bohužel vůbec nevedlo Ondrovi Olšákovi, který v Rokycanech nedokázal porazit ani pětistovku a konči hluboko v poli poražených.

Mezi juniorkami si místo vybojovala Ivana Pitronová, ovšem ze zdravotních důvodu se MČR zúčastnit nemohla.

Muži startovali v Třebíči, kde jsme měli Tomáše Žižlavského, kterému nedělní finále uteklo jen o tři kuželky. Jeho výkon 575 stačil na šestadvacáté místo ze 48 účastníků.

Ženy odjely do Českých Velenic. Zde jsme měli dvě účastnice, ovšem ani Lucie Kelpenčevová ani Pavlína Procházková v těžké konkurenci osmačtyřiceti hráček na finále neměli a končí až v páté, respektive čtvrté desítce.

48 seniorů odehrálo své MČR v Rosicích a zúčastnil se ho i Zdeněk Vymazal. Svým bezchybným výkonem v podobě 564 poražených kuželek se z jedenáctého místa kvalifikoval do nedělního finále. V něm pak předvedl třetí nejlepší výkon, když porazil 598 kuželek a jen o jednu kuželku mu uteklo stříbro a o tři zlato. V kombinaci, tedy součtu ze sobotní kvalifikace a nedělního finále pak za celkový výkon 1162 bere také bronz - gratulujeme.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sezóna 2015/2016 je minulosti!

Je to již dva roky co se v sezóně 2013/14 radovali naši hráči z mistrovského titulu, čímž náš klub zaznamenal patrně svoji nejslavnější sezónu ve své bohaté historii.

Ovšem i právě dohraná sezóna 2015/16 se zapíše mezi ty jedny z nejúspěšnějších. Družstvo "A" si v ní totiž v nejvyšší soutěži zaručilo svým konečným umístěním v tabulce účast v nově vzniklé Interlize. Naše ženy se díky svému bezkonkurenčnímu prvnímu místu dokázaly po ročním působení ve II.lize vrátit do nejvyšší soutěže ČR. Hráči "C" po dvou třetích místech z předešlých ročníků tentokrát už svůj úkol zvládli a postoupili do III. ligy.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Únorové semifinále MČR nám přineslo několik radostných zpráv:

Náš jediný zástupce v mužském semifinále Tomáš Žižlavský nám předvedl v Pelhřimově šestý nejlepší výkon v podobě 580 poražených kuželek, čímž si zajistil postup na MČR.

Mezi seniory jsme měli v kroměřížském semifinále tři zástupce. Zdeněk Vymazal potvrdil svoje kvality šestým nejlepším výkonem. Jeho výkon 553 tak znamená postup na MČR. To výkon Jana Machálka už bohužel jen o horší dorážku na postup nestačí. Z pozice prvního náhradníka, tak bude za výkon 536 čekat, zda někdo neodstoupí. Náš poslední zástupce Jan Veselovský končí až v poslední, páté desítce s hodnotou pod pětiset poražených kuželek.

Do Valašského Meziříčí zavítali na semifinále MČR juniorů i naši dva hráči. Jan Machálek v něm bohužel na postup na republiku výkonem 526 nedosáhl. To Ondra Olšák si postup na MČR výkonem 541 poražených kuželek z posledního postupového místa zajistil.

Již na lednovém mistrovství JM kraje si postup na MČR zajistili tito naši hráči:

Za dorostenky Tereza Kalavská třetím nejlepším výkonem (555) v Blansku.

Mezi juniorkami si Ivana Pitronová také třetím nejlepším výkonem (545) v Mistříně MČR zajistila.

Za ženy to byla Lucie Kelpenčevová druhým (553) a Pavlína Procházková pátým (544) nejlepším výkonem na půdě MS Brno.

Postup na MČR dorostenek si zajistila i Ilona Olšáková, za její celosezónní výkony v Českém poháru dorostu.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na den přesně po 3/4 roku od doby, kdy se naše stránky dočkaly nového vzhledu je dnes - 1.2.2016 navštívil jubilejní dvoutisící návštěvní - děkujeme, že jste i vy součástí toho pěkného čísla.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

O víkendu 30-31.1.2016 se na vybraných kuželnách konalo Mistrovství JMKKS pro rok 2016. 

Jedeno z mistrovství se konalo i na naší kuželně a bylo jím sobotní Mistrovství Jihomoravského kraje 2016 všech žákovských kategorií. Tedy mladších a starší žáků a žákyň.

Z vítězství se mezi pěti mladšími žáky na 60 HS raduje Vojtěch Toman z Ratíškovic za 235, před stříbrným Josefem Němečkem z MS Brno (221) a bronzovým Vítem Janáčkem z Blanska (217).

Mezi čtyřmi mladšími žákyněmi vybojovala bronz Michaela Mlynariková z Valtic (190), stříbro bere Vendula Štrajtová z Vyškova (230), vítězství si vybojovala další valtická hráčka Anna Marie Ištvánková za 239.

Kategorii staršího žactva zcela jasně ovládli hráči Ratíškovic. Starší žáky totiž vyhrál Tomáš Koplík (413) před Dominikem Schüllerem (412) a Jiřím Šupálkem (405). Žákyně ovládla Eliška Fialová za 412, za ní skončila Kristýna Košuličová (402), bronz bere Denisa Chromková (386). Nadvládu staršího žactva z Ratíškovic ještě doplnila čtvrtá Anna Opluštilová (381).

Na podrobnější výsledky se můžete podívat  zde.

 

Náš Martin Sedlák v něm sice moc nezazářil, ale dařilo se našim ostatním hráčům.

Mezi dorostenkami vybojovala v konkurenci dvaceti hráček bronz Tereza Kalavská, když v Blansku porazila 555 kuželek, čímž slaví postup na MČR.

Mezi patnácti juniorkami zahrála pěkně v Mistříně Ivana Pitronová, které na třetí místo zaručující postup na MČR stačilo porazit 545 kuželek.

Poslední sobotní výsledek přišel z Vracova, kde bojovalo 48 seniorů. Krásné druhé místo zde vybojoval za 565 poražených kuželek Zdeněk Vymazal. Spolu s ním si dalších dvaadvacet nejlepších seniorů zahraje v Kroměříží semifinále MČR. To si zahrají i z dnešního dne sedmnáctý Jan Machálek (528) a dvaadvacátý Jan Veselovský (523).

V neděli byly na programu další tři kategorie. Jedna z nich se konala v Dubňanech - junioři. Jan Machálek zde přes pěknou a hlavně bezchybnou hru dokráčel za 529 poražených kuželek jen k sedmému místu. I tak nemusí truchlit neboť si vybojoval postup do semifinále MČR, Ondra Olšák bohužel končí jako první nepostupující na desátém místě a tak bude čekat zde někdo neodmítne postup.

Velmi úspěšně zahráli naše ženy na půdě MS Brno. Zde se sešlo dvacet žen bojujících o šest postupových míst na MČR. Stříbro si zde za 553 poražených kuželek vybojovala Lucie Kelpenčevová, páté místo vybojovala za 544 Pavlína Procházková. Stejně jako Ondra, tak tady Markéta Gabrhelová bude čekat, za někdo neodmítne, skončila totiž jen o dorážku sedmá za 542.

Poslední kategorii jsou muži. Šestatřicet hráčů bojovalo o osmnáct míst zaručujících postup do semifinále MČR. Náš jediný účastník Tomáš Žižlavský šanci využil pěkným výkonem v podobě 584 poražených kuželek, zaručující desáté místo.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

14.1.2016: dnešním dnem bohůžel skončilo tažení našeho béčka v Poháru ČKA. Ve druhém předkole si poradili s rezervou Rosic jasně 11:1. Ve třetím předkole svedli vyrovnaný boj s Českou Třebovou, kdy po remíze 6:6 rozhodli o postupu až pomocné body, která Třebová vyhrála 12:20.

Zároveň nám tímto okamžikem začíná osmifinále poháru, do kterého se zapojí už i naše Áčko, to si bude muset poradit se Vsetínem.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

9.1.2016 hostila naše kuželna kvalifikaci severní části Jihomoravského kraje na Mistrovství kraje 2016 - senioři. Čtyřicet borců z patnácti oddílu severní části Jihomoravského kraje bojovalo o 22 míst zaručující postup na samotné mistrovství kraje, které se bude konat v sobotu 30.1.2016 ve Vracově.

To jak to vše dopadlo se můžete podívat  zde.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

25.10.2015: máme za sebou velmi úspěšný víkend, který začal již v pátek, kdy naše "C" po výkonu 3327 porazilo 5:3 v brněnském sokolském derby hráče Brna IV. Obrovskou zásluhu na to měl Radim Meluzín, který ve svém nové osobáčku porazil uctihodných 643 kuželek. V sobotu pak pokročovali další tři domácí utkání, kdy nejprve od rána hráči bečka v dramatickém souboji až do posledního hodu nakonec zvítězili 5:3 nad favorizovanou Českou Třebovou 5:3 o pouhých dvanáct kuželek. Naše holky vyzvaly Novou Bystřici a zcela jasně ji o více než stopadesát kolku porazily 7:1. Odpoledne pak ukončili úspěšnou sobotu i hráči áčka. Soupeři z Jičína naložili při výhře 7:1 více než sto kuželek. O dvě šestistovky v zápase se postaral Vašek Mazur a Zdenek Vymazal. Na tyto výhry dokázali navázat i naše mladé naděje, které v neděli zvítězili na půdě Telnice 1:3.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po necelém půlroce, kdy se naše stránky dočkaly nového vzhledu je dnes - 18.10.2015 navštívil jubilejní tisící návštěvní - děkujeme, že jste i vy součástí toho pěkného čísla.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rekord kuželny byl dnes 10.10.2015 jen kousek od jeho prolomení, ovšem čtyři kuželky scházeli našim prvoligovým borcům aby svůj dva roky starý (12.10.2013) rekord pokořili. Hranice 3631 kuželek je tak rekordem naší kuželny i nadále. Ovšem dnešní výkon určitě stojí za zmínku: Vymazal Zdeněk 623, Škoula Libor 604, Axman Jiří 615, Radil Jiří 596, Mazur Václav 606 a Ryba Dušan 583. Celkově tedy vynikajících 3627 kuželek, jasná vítězství 7:1 nad Vrchlabím a skok na čelo prvoligové tabulky, kdy máme po třetím kole stále plný počet bodů.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve dnech 29.9.2015 - 3.10.2015 se naši hráči účastnili evropského poháru, který se konal v německém Straubingu.
V konkurenci dvanácti družstev obsadili deváté místo.

 

TJ Sokol Husovice 3561
Vymazal Zdeněk 633
Axman Jiří 595
Machálek Jan ml. 542
Škoula Libor +
Kelpenčev Šimek Michal
552
Mazur Václav 605
Ryba Dušan 634

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V neděli 6.9.2015 se již popáté v historii uskutečnil Superpohár ČKA, který tentokrát hostila kuželna TJ Třebíč. Nejprve od 10:00 bylo naplánované utkání žen, od 13:30 pak naši hráči nastoupili proti vítězi jak Poháru ČKA, tak i vítězi I.KLM, tedy týmu z Rokycan.

Utkání i přes pěkné a zároveň bezchybné výkony nejprve Jirky Axmana (610) a následně i Vaška Mazura (630) bohužel skončilo zcela zaslouženým vítězstvím Rokycan 6:2 o více než dvě stě kolků, když porazili 3 568 kuželek.

Článek ze stránek ČKA

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sezóna 2015/2016 je tady:

Naše nejvýše postavené družstvo, tedy muži "A" budou bojovat v I.KLM, tedy nejvyšší soutěži ČR ve stejné sestavě jako loni a určitě budou chtít navázat na dvě velmi úspěšné předešlé sezóny, kdy naši hráči vybojovali nejprve titul mistra a o rok později následně titul vícemistra ČR. Na co určitě budou stoprocentně pomýšlet je umístění se do šestého místa zaručující postup do extraligy.

Družstvo žen po minulém nešťastném ročníku, kdy spadlo z nejvyšší ženské ligy bude ve II.KLŽ B" bojovat o návrat mezi elitu. Smířit se musí s odchodem naší nejlepší hráčky Pavli Procházkové, která zkusí štěstí v Rakousku. A proto máme několik posil: na roční hostování přichází ze Vsetína "naše staronová posila" Lucka Oriňáková, již v průběhu minulé sezóny hrála za naše ženy Anička Mašlaňová a tomu tak bude i v této sezóně, i ona volí roční hostování a to z Kelče. Naší poslední posilou je Eliška Kubáčková, která na roční hostování přichází ze Zlína.

Muži "B" se ujistili již v předchozí sezóně, že v šesti hráčích to opravdu nejde, proto družstvo posílí Pavel Košťál. I s touto posilou bude hlavní cíl udržení se a boj o poklidný střed tabulky v druhé nejvyšší soutěži - II.KLM "B".

Družstvo "C" by mělo navázat na minulou sezónu a bojovat tak o přední příčky tabulky. Družstvo opět jako loni posílí tři hráči z prvního Brna: Máca Radim, Rozsíval Marek a Válka Tomáš, kteří jsou u nás na ročním hostování. O omlazení družstva se postará Ondra Olšák, který loni skončil v dorostu a družstvo ještě doplní Pavel Kolařík.

Družstvo "D" bude utočit na přední příčky v KP1s. Oproti loňskému roku posílí družstvo Baranyi Tomáš a Rauschgold Jiří, kteří přišli s "C". Naopak z "E" přichází Robert Pacal.

Družstvo "E" je po zrušení "F" našim nejníže nasazeným družstvem bojující v KP2s "A". Hrají zde hráči z obou dvou družstev a tak si hráči budou spíše vychutnávat hru a nabírat zkušenosti.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V sobotu 20.6.2015 se v Rokycanech vyhlašovala anketa "Kuželkář sezóny 2014/15". V mužské kategorii byl mezi sedmnácti nominovanými hráči i náš Zdeněk Vymazal, který nakonec díky 52 bodům skončil na krásném třetím místě, čímž uzavřel již tak úspěšnou sezónu 2014/15. Gratulujeme!

Článek ze stránek ČKA

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

O víkendu 30-31.5.2015 proběhlo na kuželně v Hazlově nejprve mužské sobotní semifinále, po kterém následovalo vyvrcholení, při nedělním finále Poháru ČKA.
Do semifinále se probojovali čtyři nejlepší celky ze základních částí, kam se mimo našich hráčů dostali hráči z Rokycan, Třebíče a Slavoje Praha. Právě poslední jmenovaní vyzvali naše hráče v sobotním semifinále. Naši hráči v něm zvítězili 5:1, když porazili 2298 kuželek. V nedělním finále jsme se utkali o prvenství s týmem z Rokycan, kteří přehráli v sobotním semifinále Třebíč také 5:1.
Samotné finále bylo velmi vyrovnané, po první kvalitní dvojici byl stav 1:1 s - šesti kolky. Až druhá dvojice ukázala kvalitu Rokycan, i přes slabší výkony dokázali oba hráči vyhrát a urvat tak pro svoje spoluhráče vítězství 5:1 - 2315:2276.
I tak naši hráči vybojovali výborné druhé místo v poháru ČKA, za což jim velice gratulujeme.

Článek ze stránek ČKA

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

14.5.2015: Naši hráči dnes odjeli do Valašského Meziříčí na odvetu čtvrtfinálového utkání Poháru ČKA. Zde navázali na deset dní starou domácí výhru 4:2, když dokázali vyhrát i na venkovní půdě (1:5). Díky celkovému skórem 3:9 v náš prospěch, se tak můžeme radovat z postupu do semifinále, které se bude konat 30. - 31. 5 . 2015.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ovíkendu 25.-26.5.2015 se uskutečnilo MČR. Už jen dostat se na tuto akci je velký úspěch a tak všem našim šesti hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu, konkrétně se jedná o hráče:

Dušana Ryba, zamířil na MČR mužů do Poděbrad, zde za výkon 569 bohužel konči tři příčky za branami finále na 27. místě ze 48 účastníků.

V Přerově, na MČR žen se předvedla Pavlína Procházková. Nejprve se kvalifikovala číslem 555, ve finále pak předvedla čtvrtý nejlepší výkon - 579 a jen o jednu kuželku jí utekla "placka", v kombinaci pak končí s číslem 1134 na šestém místě.

Zdeněk Vymazal úspěšně bojoval na MČR za seniory v Jičíně. První den předvedl parádních 629 kuželek, ve finále pak předvedl nejlepší výkon dne - porazil 640 kuželek a stal se právoplatným mistrem. V kombinaci pak excelentním číslem 1269 vybojoval druhou medaili, tentokrát stříbrnou.

Renata Konečná zavítala do Vracova, na MČR seniorek. Do finále se probojovala za výkon 522, v něm se pak ještě o pár kuželek zlepšila, devátým nejlepším finálovým výkonem porazila 528 kuželek.  

Za juniory nás na MČR reprezentoval v Blansku Honza Machálek. V kvalifikaci porazil krásných 609 kuželek, coby čtvrtý nejlepší výkon, ve finále bohužel na toto číslo nenavázal, ale i tak porazil pěkných 567 kuželek, za což si vysloužil pěkné šesté místo v kombinaci za 1176.

Ivana Pitrovoná si v Praze na Slávii zahrála na MČR juniorek. V sobotní kvalifikaci ji 551 poražených kuželek stačilo ke krásnému třetímu místu. Ve finále už polevila, výkonem 514 se propadla na sedmé místo.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Naše nejvýše postavené družstvo "A" v letošní sezoně navázalo na úspěch z minulé sezóny, kdy se stal mistrem republiky.

Nyní naši hráči v sezóně 2014/15 vybojovali v nejvyšší soutěži výborné druhé místo a stali se tak vicemistry České republiky. 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mistrovství JmKKS z pohledu našich hráčů:

Největšího úspěchu dosáhla naše seniorka Renata Konečná, která se na půdě MS Brno stala za výkon 575 mistryní kraje.

Na půdě ivančického Orla vybojoval stříbrnou medaili za seniory Zdeněk Vymazal, když porazil rovných 600 kuželek.

Výborné druhé místo a stříbrnou medaili si vybojovala juniorka Ivana Pitronová, když na půdě MS Brno porazila 569 kuželek. 

Výborně si vedli i naši junioři v Blansku. Tomáš Žižlavský vybojoval za 569 bronz, Honza Machálek byl o kuželku lepší a ta znamenala stříbro.

Není to bedna ale výborné výkony předvedli ve Vracově muži: Dušan Ryba, který končí na nepopulární bramborové za 602, hned za ním na pátém místě Libor Škoula za 596 poražených kuželek.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V sobotu 24. 1. 2015 se na naší kuželně uskutečnilo Mistrovství Jihomoravského krajského kuželkážského svazu v kategorii Dorostenek pro rok 2015

Rozpis     Startovní listina          Konečné výsledky

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve dnech 30. 9. - 4. 10. 2014 uskutečnili naši hráči, coby vítězi mistrovského titulu ze sezóny 2014/15 cestu na světový pohár do rakoukého Hardu.

V konkurenci 14 družstev se ve kvalifikaci umístili za výkon 3370 poražených kuželek na konečném desátém místě, čímž postup do dalších bojů nedopadl.

Článek ze stránek ČKA

Michal Kelpenčev Šimek - 562 Libor Škoula - 577
Dušan Ryba (od 39. hodu Tomáš Žižlavský) - 516 Jiří Radil - 570
Zdeněk Vymazal - 555 Václav Mazur - 590

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

6.9.2014: Po zisku mistrovského titulu hráči "A" družstva mužů vybojovali vítězství v SUPERPOHÁRU ČKA, když porazili na kuželně TJ Lomnice družstvo Rokycan 6:2. 

Článek ze stránek ČKA

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve dnech 31.5. a 1.6.2014 hostila naše kuželna mužské finále českého poháru družstev Pro-Tec Cupu.

Čtyři nejlepší týmy: SKK Rokycany, TJ Valašské Meziříčí, TJ Spartak Přerov a TJ Sokol Kolín nejprve čekalo sobotní semifinále a následně nedělní finále, ve kterém zcela jasně zvítězilo družstvo Rokycan 5:1 nad Kolínem.

Výsledky semifinále + finále


 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve dnech 16. 5. – 25. 5. 2014 se na naší kuželně uskutečnilo MČR sokolských oddílů družstev mužů a žen a zároveň mistrovství jednotlivců obou kategorií. (přebory ČOS)

Konečné výsledky - medailisté
Kategorie: Družstva - muži
1. místo  TJ Sokol Husovice   2341
2. místo  TJ Sokol Kolín   2235
3. místo  TJ Sokol Duchcov   2220
Kategorie: Družstva - ženy
1. místo  TJ Sokol Husovice   2143
2. místo  TJ Sokol Rudná   2017
3. místo  TJ Sokol Bohumín   1954
Kategorie: Jednotlivci - muži
1. místo  Zdeněk Vymazal  TJ Sokol Husovice 606
2. místo  Dušan Ryba  TJ Sokol Husovice 599
3. místo  Filip Dejda  TJ Sokol Kolín 593
Kategorie: Jednotlivci - ženy
1. místo  Pavlína Procházková  TJ Sokol Husovice 563
2. místo  Markéta Gabrhelová  TJ Sokol Husovice 536
3. místo  Petra Koščová  TJ Sokol Rudná 531
 

Článek ze stránek ČKA

Naši hráči "sebrali" vše co se dalo ...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Naši hráči coby lonští vicemistři ligy měli původně zamířit na evropský pohár do Srbského Apatinu, ale po odmítnutí mistra ligy uplynulé sezóny, týmu SKK Primátor Náchod měli naši hráči užasnou možnost odjet do německého Augsburku na Světový pohár, který se konal ve dnech 2-6.10.2012 a tu také využili. V konečném pořadí končí naši hráči na dvanáctém místě. I přes nepostup z kvalifikace mezi nejlepší celky do Champions League, je nutno zmínit, že jsme se postarali o historický úspěch, kdy jsem poprvé mohli změřit síly se světovou špičkou a vidět tak husovický dres v evropské, či světové soutěži.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Před samotným začátkem každé sezóny vyzývá vítěz ligy vítěze poháru ČKA. Proto vítěz ligy SKK Náchod, který vloni vyhrál také pohár, vyzval na kuželně v Přelouči v sobotu 8.9.2012 druhý celek ligy 2011/12, tedy náš tým TJ Sokol Husovice.

Zpočátku vyrovnané utkání, kdy po první čtveřici byl stav 2:2 a kolky téměř vyrovnané ukázali kvality naši koncoví hráči, kteří předvedli divákům dva nejlepší výkony dne a zároveň i jediné šestistovky. Zdeněk Vymazal porazil 602 a ještě o dvě kuželky lepší byl Jirka Radil (604).

V utkání tak zvítězili naši hráči nad mistrem ligy i vítězem poháru ČKA 6:2, když soupeře z Náchoda porazili výkonem 3440 kuželek oproti 3304, čímž tak naši hráči zvítězili v druhém ročníku Superpoháru.

 

TJ Sokol Husovice - vítěz Superpoháru 2012

-----------------------------------------------------------------------------------------------